Studio FIZJOLIFT

Refleksologia stóp

 

Refleksologia stóp jest to terapia, która bazuje na stymulowaniu określonych obszarów stóp w celu poprawy zdrowia i samopoczucia.

 

Reflaksologia stóp zakłada, że ​​każdy obszar stopy odpowiada innej części ciała i organom, a stymulacja tych obszarów może wpływać pozytywnie na funkcjonowanie całego organizmu.

 

Dzieje się tak ponieważ skóra jest wyspecjalizowanym narządem czucia związanym z centralnym układem nerwowym.

 

Podczas sesji refleksologii stóp terapeuta wykonuje delikatne uciski na stopy, palcami lub specjalnymi narzędziami. Używa on różnych technik i technik masażu, aby stymulować konkretne punkty i obszary stóp.

 

W ten sposób zakończenia nerwowe dostają sygnał, który trafiają najpierw do mózgu, a później do narządów wewnętrznych uruchamiając procesy biochemiczne w naszym organizmie.

 

Aktywowany zostaje mechanizm samoleczenia organizmu oraz jego oczyszczanie i podniesienie odporności psychicznej oraz fizycznej.

 

Szczególnie pozytywnie wpływa na układ nerwowy – tonizując go i wyciszając. Rozluźnia napięcia i blokady, przywraca właściwy przepływ energii.

 

Refleksologia stóp może przynieść wiele korzyści, takich jak:

  • Stymulacja stóp może pomóc w poprawie krążenia krwi i przepływu limfy, co może przynieść ulgę w przypadku obrzęków, a także wspomagać ogólną detoksykację organizmu.
  • Masaże stóp mogą pomóc w rozluźnieniu mięśni stóp i oddychania, co może przynieść uczucie głębokiego odprężenia i redukcji stresu.
  • Niektóre osoby zgłaszają, że masaże stóp mogą pomóc w poprawie jakości snu i zwalczaniu bezsenności.
  • Stosowanie reflaksologii stóp może pomóc w łagodzeniu bólu, zarówno ostrego, jak i przewlekłego, poprzez stymulację punktów odpowiadających danemu obszarowi bólu.
  • Masaże stóp mogą pomóc w ogólnym relaksie i zwiększeniu poczucia komfortu i dobrego samopoczucia.

 

W naszej ofercie znajdziesz akupunkturę twarzy, która również wpływa na poprawę funkcjonowania narządów wewnętrznych, zwiększenie ilości połączeń nerwowych oraz działa liftingująco.

Wszystkie zabiegi wykonywane w naszym gabinecie można wykupić w formie bonu prezentowego.

Studio FIZJOLIFT

Nie czekaj i umów się na wizytę

Zadzwoń do nas, napisz lub odwiedź stacjonarnie, jeśli masz jakiekolwiek pytania albo chcesz uzyskać więcej informacji na temat naszych usług.

Dlaczego warto masować stopy? Odpowiedź znajdziesz w linku.


Poznaj efekty refleksologii u jednej z naszych klientek.